Uroczyste otwarcie nowoczesnego boiska

Uroczyste otwarcie nowego boiska

Dnia 12 października 2018 r. przy naszej szkole odbyło się oficjalne oddanie do użytku uczniom nowego wielofunkcyjnego boiska. Uroczystego otwarcia dokonali, przecinając biało-czerwoną wstęgę między innymi przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego p. Urszula Nowogórska, przewodnicząca Rady Gminy Ropa p. Maria Białoń, Wójt Gminy Ropa p. Jan Morańda, dyrektor naszej szkoły p. Jolanta Grzegorzek. Ksiądz Dziekan Stanisław Porębski poświęcił nowy obiekt, aby wszystkie ćwiczenia i rozgrywki odbywające się na tym boisku przebiegały bez urazów i wypadków. Następnie zaproszeni goście zabrali głos gratulując nam pięknego obiektu sportowego i życząc wielu sukcesów sportowych. Na końcu uroczystości uczniowie naszej szkoły zaprezentowali niektóre dyscypliny i umiejętności sportowe, jak piłka nożna, siatkówka, czy piłka ręczna, a dzieci z kl. III i V pochwaliły się swoją sprawnością fizyczną robiąc gwiazdy, szpagaty i mostki. Cieszymy się z nowego boiska i mamy nadzieję, że nie tylko uatrakcyjni ono lekcje wychowania fizycznego, ale także podniesienie edukacyjną i wychowawczą rolę sportu w codziennym życiu uczniów naszej szkoły.

Joanna Łukaszyk

0a.jpg