100 Rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości

10.11.2018100 Rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości

W 2018 roku obchodzimy wyjątkową rocznicę dla Polski, mianowicie Nasza Kochana Ojczyzna świętuję Stulecie Wolności. 11 listopada – to dzień, w którym obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. Jest to symboliczna data odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli.  Pod koniec I wojny światowej, w 1918 roku, kiedy wszyscy trzej nasi zaborcy byli osłabieni walką na przeciwnych sobie frontach, wykorzystana została niepowtarzalna okazja wybicia się na niepodległość. Od tych pamiętnych wydarzeń, w bieżącym roku, minęło już 100 lat.

W Naszej Szkole dnia 9 listopada 2018 roku, zorganizowano akademię. Wszyscy zebrali się, aby punktualnie o godzinie 11:11 rozpocząć świętowanie tak ważnego dnia od odśpiewania czterozwrotkowego Hymnu Narodowego. Tym samym Nasza Szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji  „Rekord dla Niepodległej”.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Każda klasa w ramach wspólnej biesiady patriotycznej, śpiewała jeden przygotowany wcześniej utwór.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Autor: sp2ropa | 

Galeria zdjęć

100a.JPG
100b.JPG
100c.JPG
100d.JPG
100e.JPG
100f.JPG
100g.JPG
100h.JPG
100i.JPG
100j.JPG
100k.JPG
100l.JPG
100m.JPG
100n.JPG
100o.JPG
100p.JPG
100pp.JPG
100r.JPG
100s.JPG