Podsumowanie akcji „Góra grosza 2018”

Podsumowanie akcji „Góra grosza 2018”

Już po raz XIX Towarzystwo Nasz Dom zorganizowało akcję Góra Grosza.   Jej celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie naszej szkoły i tym razem nie zawiedli, każdy przyniósł tyle,                    ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. Akcja ta na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

Wspólnie zebraliśmy kwotę łącznej wartości 417, 53 zł.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za włączenie się do naszej akcji!

Akcję we współpracy z wychowawcami klas zorganizowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego : mgr Beata Stach oraz mgr Magdalena Wszołek