Warsztaty kulinarne

W dniu 18 września 2019 roku uczniowie klasy IV i V wzięli udział w zajęciach przyrodniczych, kulinarnych i warsztatach z zakresu apiterapii na  terenie Zagrody Edukacyjnej  „Skrawek Nieba”. Na początek zapoznali się z nazwami zwierząt, ptaków i grzybów występujących na terenie gminy Ropa. Kolejno udali się na plenerowe warsztaty przyrodnicze, które miały na celu zachęcić ich do podejmowania różnych działań ekologicznych dla dobra człowieka i przyrody. Dzieci piekły proziaki i chipsy z ziemniaków. Poznały historię pszczół oraz dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają te owady w naszym życiu i środowisku. Na zakończenie spotkania mogły spróbować różnych rodzajów miodów i zrobiły sobie świece woskowe.