Ważne - klasyfikacja

Bardzo ważna informacja!

Szanowni rodzice, drodzy uczniowie!

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego , działając zgodnie ze Statutem Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Ropie informuję, że do dnia 20 maja 2020r. uczniowie mają czas na uzupełnienie wszystkich zaległości i poprawę ocen. W dniu 20.05. 2020r. listownie poinformujemy rodziców uczniów, którzy niestety uznali, że czas zdalnego nauczania to czas wolny od pracy i mimo wielu rozmów, z których sporządzaliśmy systematycznie notatki służbowe, nie wykonywali zadań, nie pisali sprawdzianów, nie uczestniczyli w zajęciach, a tym samym nie uzyskiwali ocen, lub otrzymywali oceny niedostateczne, o zagrożeniu oceną niedostateczną na koniec roku 2019/2020. Jest mi bardzo przykro, że nasze wysiłki niestety nie zawsze przyniosły oczekiwane rezultaty. Staraliśmy się  wszelkimi sposobami nawiązywać kontakt z uczniami i rodzicami, wykorzystywaliśmy różnego rodzaje komunikatory, nauczyciele czekali na zadania, wydłużali czas na ich przeslanie, mimo to niektórzy uczniowie zignorowali to uważając, że to nie jest ich problem. Tym bardziej jest mi trudno zrozumieć , że po kilku, kilkunastu rozmowach z rodzicami nic się nie zmieniało. Otóż chcę uświadomić zarówno uczniom jak i rodzicom, że klasyfikacja przebiega zgodnie z obowiązującymi procedurami. To, że pracowaliśmy zdalnie, to nie znaczy, że nie będziemy wymagać i wszyscy otrzymają oceny pozytywne i promocję. Jest jeszcze trochę czasu.  To jak wykorzystają ten czas uczniowie zależy tylko od nich. Jeszcze raz apeluję do rodziców o kontrolę  w jaki sposób ich dzieci realizują obowiązek szkolny. Pamiętajcie, że zaległości niestety będą miały wpływ na  efekty dalszej edukacji Państwa dzieci. Jeszcze raz proszę o odpowiedzialne podejście do problemu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Ropie

Jolanta Grzegorzek