Święto Kobiet, obchodzone jest corocznie jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Zostało ustanowione dla upamiętnienia strajku 15 tysięcy kobiet, pracownic fabryki tekstylnej, które 8 marca 1908 roku  w Nowym Jorku domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki zamknął strajkujące  w pomieszczeniach fabrycznych z zamiarem uniknięcia rozgłosu. W wyniku nagłego pożaru zginęło 129 kobiet. W naszej szkole chłopcy  i panowie również pamiętali   o   Dniu Kobiet . Z tej okazji przygotowali akademię, podczas której recytowali piękne wiersze, przedstawili pokaz multimedialny, a nawet jeden z naszych kolegów – Dominik Rówiński zagrał na akordeonie. Wielkie zainteresowanie wywołały zdjęcia (z lat dzieciństwa) pań pracujących w naszej szkole. Uczniowie próbowali rozpoznać i odgadnąć, kto został przedstawiony na fotografii.  Wszystkie kobiety obdarowane zostały kwiatami.