Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 3maja br. w Kościele Parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Ropie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  uroczysty montaż słowno - muzyczny z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Przypomnieli zgromadzonym w świątyni mieszkańcom fakty z historii Polski począwszy od obrad Sejmu Wielkiego, poprzez rozbiory, powstania narodowowyzwoleńcze aż do czasów współczesnych. Uświadomili, że naród, który zapomina o historii własnej ojczyzny, traci swoją tożsamość i skazany jest na zagładę.

Pieśni patriotyczne, wiersze, a także obrazy z prezentacji multimedialnej wprowadziły słuchaczy w nastrój powagi i wywołały refleksje dotyczące obecnej sytuacji w Polsce. Nawiązał do nich Wójt Gminy Ropa – pan Jan Morańda, który podziękował uczniom za piękną „lekcję historii”.