Wycieczka szkolna

W dniach 17-18 maja 2016 uczniowie klas 4-6 wzięli udział w dwudniowej edukacyjnej wycieczce do Wieliczki i Krakowa. Pierwszą atrakcją było Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, gdzie uczniowie mogli podziwiać efektowne formy ukształtowania terenu.     W Wieliczce obejrzeli zabytkowe kamieniczki, a następnie zwiedzili kopalnię soli, w której zaopatrzyli się w piękne solne lampy i różne pamiątki związane z tym wyjątkowym miejscem.

W drugim dniu uczestnicy wycieczki  mogli podziwiać Stare Miasto w Krakowie. Byli przy odsłonięciu pięknego ołtarza Wita Stwosza w Kościele Mariackim, a po wysłuchaniu hejnału obejrzeli Sukiennice. Największe wrażenie jednak zrobił na zwiedzających zamek na Wawelu i Kaplica Zygmuntowska ze słynnym dzwonem i grobami królów.

Była to niezapomniana „lekcja historii”.