Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Eliminacje Wojewódzkie

W dniach 16 i 17 maja 2018 roku w Mikluszowicach (powiat bocheński) odbyły się finały wojewódzkie XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego z udziałem uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W Turnieju udział wzięli uczniowie – zwycięzcy eliminacji powiatowych – ze wszystkich regionów naszego województwa. W sumie wystartowały 22 czteroosobowe drużyny (2 dziewczynki oraz 2 chłopców) w kategorii szkół podstawowych i 22 trzyosobowych drużyn w kategorii szkół gimnazjalnych.

Podczas turnieju rozgrywane były następujące konkurencje dla obu grup zawodników:

• test z zakresu przepisów ruchu drogowego,
  • jazda rowerem po torze przeszkód – konkurencja polegała na bezbłędnym pokonaniu rowerowego toru przeszkód,
  • jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego – konkurencja polegała na przejechaniu przez miasteczko ruchu drogowego zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
  • udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej .

Nasza szkoła w składzie:  Aleksandra Karpińska, Natalia Lisowicz, Andrzej Drąg, Patryk Matuszyk zajęła III miejsce drużynowo.