Wycieczka do Energylandii - rodzinnego parku rozrywki

Wycieczka do Energylandii

Dnia 13 września uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w wycieczce do Zatoru. Zator to miejsce znane bardziej wszystkim, a zwłaszcza dzieciom jako Energylandia. Jest to olbrzymi park rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Uczniowie pod opieką p. Wioletty Gucwy, p. Magdaleny Wszołek i p. Beaty Stach korzystali
 z wszystkich atrakcji parku.

Cały park podzielony jest na kilka stref: strefa dla dzieci, strefa familijna i strefa ekstremalna. Każdy może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.
Strefa dziecięca to miejsce, gdzie najmłodsze dzieci mogą wyszaleć się na specjalnie dla nich przystosowanych atrakcjach. Kolorowe karuzele, roller-coastery, auta, kolejki, czy zjeżdżalnie spełnią wszystkie dziecięce marzenia. Całość jest odpowiednio tak udekorowana, aby przypominała bajkową krainę.

Szczególnie zachwyciły dzieci atrakcje wodne, takie jak: spływ rwącą rzeką, strzelanie z armatek wodnych, czy spływ łódką po specjalnym, wodnym torze. Jednak strefa ekstremalna była dla nich prawdziwym wyzwaniem, pełnym adrenaliny i szalonych przygód, gdzie były najwyższe, najszybsze i najbardziej wymagające urządzenia, wśród których zjazd Hyperionem okazał się najbardziej atrakcyjny, dostarczający moc emocji i adrenaliny. Oprócz tego śmiałkowie byli na roller-coasterach: „Mayan”, „Formuła”, „Viking” i Speed Water Coaster” i wielu innych strefach ekstremalnych.

W Energylandii nie brakuje również miejsc, w których można odpocząć oraz zaspokoić głód i pragnienie. W międzyczasie wszyscy posilili się frytkami oraz lemoniadą.

Z pewnością wrześniowy dzień zapewnił nam wiele niezapomnianych przeżyć, zwłaszcza ,gdy postanowiliśmy zmierzyć się ze swoimi lękami i wygrać konfrontacje z własnym strachem.

Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu. Zachęcamy innych do odwiedzenia tego fantastycznego miejsca zabaw.

Wioletta Gucwa