Konkurs Odblaskowa Szkoła

W ramach II edycji konkursu małopolskiego ,, Odblaskowa szkoła" Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie w dniu 18. X. 2011 zorganizowała spotkanie promujące bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły.

Impreza została skierowana do całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych drużyn ze szkół gminy Ropa: Szkoły nr 1 im. karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Ropie oraz Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łosiu. W spotkaniu brali udział zaproszeni goście: funkcjonariusze Policji z Gorlic oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Na początku prelekcję na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego wygłosił przedstawiciel policji.

Z kolei wszyscy uczniowie z klas 0- VI otrzymali elementy odblaskowe.
Następnie zespoły z trzech szkół przystąpiły do konkursu jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Całość konkurencji została przeprowadzona przez policjantów z Gorlic.

W ostatniej części imprezy strażacy zaprezentowali całej społeczności szkolnej akcję udzielania I pomocy przedmedycznej. Spotkanie cieszyło sie dużym zainteresowaniem zarówno jak i dorosłych i na pewno w znacznym stopniu poszerzyło wiedzę o bezpieczeństwie na drodze.

Zapraszamy na strone  http://www.rtvg.pl/archiwum?f=1359&data=2011-10-24

data w archiwum 24.X.2011 relacja filmowa