Projekt „Mały obserwator, mały tropiciel”-

05.07.2019

Szkoła jest Partnerem Projektu „Mały obserwator, mały tropiciel”- warsztaty z edukacji   przyrodniczej dla dzieci edycja II.

W ramach projektu uczestnicy projektu biorą udział w terenowych warsztatach przyrodniczych odbywających się na terenie Zagrody Edukacyjnej Skrawek Nieba w Łosiu. W czasie zajęć z przyrodnikiem dzieci przechodzą ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną wraz z budkami lęgowymi dla ptaków i  mogą je podglądać za pomocą lornetek. Birdwatching jest rodzajem aktywnego obcowania z przyrodą. Dzieci  mogą pogłębić wiedzę na temat ptaków, ich zwyczajów, słuchają śpiewu ptaków, uczą się rozpoznawać ich głosy, poznają barwy i upierzenie ptaków, mogą podglądać je w naturalnym środowisku, poznają etykę ptasiarzy.

PROJEKT SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDACJI PZU