Przejdź do treści
Ropa 2 Banner
Przejdź do stopki

Dzień Ziemi 2021

Dzień Ziemi 2021

Treść

Międzynarodowy Dzień Ziemi 
Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Po raz pierwszy odbył się w 1970 roku. 20 milionów Amerykanów wyszło wówczas na ulice, protestując przeciwko degradacji środowiska. Wyjątkowe święto do dziś ma uświadamiać ludzi na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. 

Nasza szkoła również przyłącza się do obchodów ,,Dnia Ziemi". Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy polegającej na ubraniu się w kolory żółto-zielone. ,,Kto przebrany - nie pytany".  

Przedszkolaczki w ramach uczczenia Dnia Ziemi sadziły kwiatki, aby upiększyć naszą wspaniałą planetę, o którą musimy dbać każdego dnia.

 

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

Dzień Ziemi możemy celebrować każdego dnia !

Ze względu na pandemię i panujące obostrzenia nie możemy tłumnie brać udział w obchodach Dnia Ziemi w tym roku , ale możemy się podjąć prostych  działań w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi.

W ramach obchodów tego święta proponujemy dodatkowe działania:

I. Zasadź drzewko (może być krzew, kwiat). Możesz to zrobić w dowolnym miejscu : w ogródku przydomowym , na balkonie , w swoim domu w doniczce .

II. Oczyść ze śmieci dowolne miejsce , które jest zaśmiecane przez ludzi  np. na podwórku, w lesie – pozbieraj śmieci, posegreguj je i wrzuć do odpowiednich pojemników. Liczy się każda ilość śmieci usunięta ze środowiska.

 III. Wyjdźcie z domu i idźcie do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Poświęćcie czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

Przyślij zdjęcie lub filmik ze swoich działań (na Messengera do p. Teresy Święs). Najciekawsze propozycje oraz działania dla Ziemi zostaną umieszczone na stronie szkoły i nagrodzone.

 

ZIEMIA TO WYSPA ZIELONA - piosenki dla dzieci - Bing video

 

 

209298