Spacer ścieżką w Nowicy

W dniu 16 października 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie w ramach realizowanego projektu „Klasa z drewna” finansowanego ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny lasów Państwowych, udali się na spacer z przewodnikiem leśną ścieżką edukacyjną Lasów Państwowych w Nowicy. Pan leśnik opowiadał uczniom w jaki sposób jelenie zrzucają poroża zaznaczając swój teren. Dzieci miały okazję dokonać obserwacji tropów zwierząt, grzybów oraz drzew. Dowiedziały się również o chorobach jakie występują na różnych gatunkach drzew. Pan leśnik opowiadał także o wypoczynku na łonie natury, rekreacji w przestrzeni leśnej oraz edukacji dla osób zainteresowanych przyrodą. Na ścieżce były przeprowadzane badania wody, gleby i powietrza oraz quest promujący gospodarkę leśną. Na koniec spotkania uczniowie udali się na ognisko z Panem leśnikiem i otrzymali na pamiątkę magnesy z wizerunkiem zwierząt leśnych.