„Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”

Cyprian Kamil Norwid

Dzień Nauczyciela jest okazją do wyrażenia wdzięczności  za wysiłek i wielkie serce wkładane  na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy  o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły: obecnych i emerytowanych.

Właśnie z tej okazji 13 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na  uroczystej akademii.  Dzieci wierszami i piosenkami   wyraziły swoje  podziękowanie za serce, uśmiech…  Skecz o nauczycielach i uczniach widziany z perspektywy Pań Sprzątających rozbawił zgromadzoną publiczność.

Humorystyczne scenki odegrane przez uczennice klasy VII w zabawny sposób  zaprezentowały obraz współczesnej szkoły i przedstawiły różne typy nauczycieli.

Uczniowie  swoimi występami udowodnili, że dobry nauczyciel  nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa  wraz z dziećmi wiele wspaniałych  chwil.

Pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!