Warsztaty Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

Warsztaty Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon
W dniach 26-27 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach  zorganizowanych przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon  w ramach realizowanego przez tę instytucję Małopolskiego Projektu Edukacyjnego „NAUKOWIEJ”.
Uczniowie obejrzeli emocjonujące pokazy podczas, których prowadzący starali się dowieść, który z żywiołów ma większą moc – woda czy ogień? Animatorzy  w ciekawy sposób przekazywali wiedzę z chemii, fizyki i techniki, przeprowadzając efektowne eksperymenty z wykorzystaniem wody i ognia, także z udziałem naszych uczniów.
Wiedza zdobyta podczas warsztatów z pewnością na długo zostanie w naszych głowach, a my już nie możemy doczekać się wycieczki do nowopowstającego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie!