Otwarcie wiaty edukacyjnej w ramach projektu "Klasa z drewna"

Otwarcie wiaty edukacyjnej w ramach projektu

30.10.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie odbyło się uroczyste otwarcie wiaty edukacyjnej, która powstała w ramach realizowanego projektu „Klasa z drewna” finansowanego ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Wiata będzie służyć do realizacji zajęć z zakresu przyrody, edukacji leśnej i nauk przyrodniczych, a także podniesie świadomość ekologiczną uczniów. W uroczystości wzięli udział: zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Łosie Piotr Wojtas, Wójt Gminy Ropa Karol Górski, przewodniczący Rady Gminy Ropa Bogusław Łukaszyk i dyrektor Centrum Usług Oświatowych Stefan Kłapyk, którzy dokonali uroczystego otwarcia wiaty edukacyjnej. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej, w której przedstawione zostały działania zrealizowane w ramach projektu oraz ciekawej inscenizacji w wykonaniu uczniów klasy III. pani Joanna Łukaszyk pełniąca obowiązki dyrektora podziękowała Lasom Państwowym za uwierzenie w marzenia, inwestycję w przyszłość i za pomoc w spełnieniu naszych ekologicznych aspiracji. Jesteśmy dumni z naszego partnerstwa i gotowi wziąć pełną odpowiedzialność za długoterminowe korzyści, jakie przyniesie ta wiata edukacyjna naszej społeczności.