Bądź bezpieczny na drodze – porady dla rodziców.

Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym w dniu 4 października 2023 odbyło się spotkanie z Rodzicami, któremu towarzyszyła pogadanka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i profilaktyki antyalkoholowej na drodze. Po wstępie p. Dyrektor i omówieniu bieżących spraw w dalszej części spotkanie poprowadził p. Grzegorz Mliczek- opiekun uczniów z naszej szkoły w konkursach BRD już od kilkunastu lat. Głównym omawianym tematem były zagrożenia wynikające z braku dostosowania się do zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. nie dostosowania prędkości jazdy, nietrzeźwości na drodze, nie zapinania pasów bezpieczeństwa (również dzieci w fotelikach), nie ustępowania pierwszeństwa przejazdu, korzystania z telefonu komórkowego a także taryfikator mandatów i punktów karnych. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna mająca na celu lepszemu zwizualizowaniu czyhających niebezpieczeństw na drodze, aby jeszcze bardziej trafić i pobudzić wyobraźnię dorosłych i uczulić ich na realne zagrożenia, na co dzień. Na zakończenie został przedstawiony filmik nagrany przez uczestników konkursu BRD, który doskonale odzwierciedlał zamysł zebrania i przedstawił nieprawidłowe vs prawidłowe zachowania na drodze.