Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 27 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.

Przeprowadzono plebiscyt na największego i najmniejszego misia w szkole.  Właścicielką największego liczącego 194 cm misia była Emilia Kusiak. Najmniejszy pluszowy miś przyniesiony przez Macelinkę Czochór mierzył 5.5 cm, zaś plastikowy misiu Kai Mruk miał tylko 2 cm długości.

W ramach obchodów tego miłego święta Pani Bibliotekarka Beata Stach przeprowadzała zajęcia otwarte, na które zaproszeni zostali uczniowie klas I-III. Był tort ze świeczkami, słodkie przekąski oraz mnóstwo zabaw i piosenek związanych z misiem.

Przedszkolaki malowały farbami gipsowe figurki w kształcie misiów, wykonywały liczne ćwiczenia manualne, robiły zdjęcia w fotobudce oraz śpiewały piosenki o misiu, także w języku angielskim.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!