ŚWIATOWY DZIEŃ MUFFINKI

Świąt nietypowych w kalendarzu co niemiara - nie mogło więc zabraknąć także muffinek.🧁

30 marca przypada – ŚWIATOWY DZIEŃ MUFFINKI.

Muffinki to małe ciastka w kształcie babeczek ze słodkim nadzieniem lub wytrawnymi dodatkami.🧁🥧

Muffin od wieków był znany Anglikom 🇬🇧.

Jest też prawdziwą amerykańską dumą 🇺🇸.

Aby uczcić to święto Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców postanowił zorganizować kiermasz muffinek.

Można było je nabyć w czasie przerw na szkolnym korytarzu. Babeczki były nie tylko smaczne, ale i wyglądały przepięknie!

Ozdobione bitą śmietaną, polewą, posypką czy lentylkami… Z nadzieniem czekoladowym lub jagodowym … Ich różnorodność i ilość przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

Z całego serca dziękujemy wszystkim Mamom, które podjęły się trudu zorganizowania kiermaszu! Tym, które upiekły słodkości oraz prowadziły ich sprzedaż ! ❤️ Dzięki Wam mogliśmy tak radośnie i smacznie obchodzić to nietypowe święto !

📢 Sprzedaż będzie prowadzona także juto tzn. w środę.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na działalność Rady Rodziców.