Obchody „DNIA ZIEMI” w naszej szkole

W dniu 22 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji przeprowadzono szereg działań, których celem było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów.

Odbyły się  przestawienia teatralne: „Zielony kapturek i krasnoludki” w wykonaniu uczniów należących do Szkolnego Koła Teatralnego. Występ naszych koleżanek i kolegów wzbudził podziw całej społeczności szkolnej.
Na korytarzu  szkolnym zorganizowano wystawę zabawek wykonanych z surowców wtórnych, a każda z klas wykonała piękny plakat o zwierzętach chronionych w Polsce, który ozdobił drzwi wejściowe do klasy.

Dzieci z klas I-III oraz IV-VI rywalizowały w szkolnym konkursie ekologicznym, który pozwolił sprawdzić ich wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Mamy nadzieję, że te działa wzmocnią u naszych uczniów postawę ekologiczną a Święto Ziemi będzie trwać każdego dnia.