Zajęcia rozwijające z edukacji matematycznej klasa III

Klasa III – prowadząca: mgr Agnieszka Szurek

Zajęcia rozwijające z edukacji matematycznej (2 grupy)

Na zajęcia rozwijające z edukacji matematycznej w ramach projektu „Uczymy się aktywnie” uczęszcza 10 dzieci po 5 uczniów w dwóch grupach. Każda grupa ma 1 godzinę tygodniowo.
           Na zajęciach są realizowane treści matematyczne zgodnie z założonym programem. Uczniowie doskonalą liczenie w zakresie 4 działań: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Rozwiązują zadania testowe typowe i nietypowe z książki „Kangurek Niko i zadania tekstowe”. Układają treść zadań do podanych działań. Doskonalą umiejętności w wskazywaniu godzin na zegarze. Poznają różnorodne figury geometryczne i obliczają ich obwody. Znają i umieją wykorzystać w zadaniach jednostki długości i jednostki wagi. Uczniowie chętnie i aktywnie pracują na zajęciach.