Spektakl - „Seniorze bądź widoczny na drodze”🚸

W miniony wtorek 19.10.2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie ze seniorami. Uczniowie klasy II i III pod opieką wychowawców przygotowali przedstawienie pt. „ Pieszy w ruchu drogowym”, w którym przypomnieli widzom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i  przedstawili skutki  nieodpowiedniego zachowania się użytkowników dróg. Każdy senior otrzymał z rąk pani dyrektor opaski odblaskowe poprawiające widoczność na drogach.

Na spotkanie ze seniorami została zaproszona pielęgniarka, która omówiła choroby oczu i przedstawiła najczęszcze przyczyny pogarszania się stanu wzroku. Zwróciła również uwagę na systematyczne kontrolowanie swojego wzroku.                                              Seniorzy mieli możliwość sprawdzenia wzroku przy pomocy tablic okulistycznych z czego chętnie skorzystali.                                                                                  Na koniec były podziękowania ze strony pani dyrektor i seniorów za zorganizowanie ciekawego spotkania.