Ropa 2 Banner
Przejdź do stopki

Sport

Treść

1.02.2024 r. z naszym udziałem, rozpoczęły się o godzinie 9:00 Zawody w Indywidualnym Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży. W SP 1 Ropa wystartowało 20. zawodników reprezentujących m. in. SP 1 Ropa, Mszankę, Wilczyska, Łosie. Najlepsze miejsce z naszej reprezentacji zajął Adam Zagórski, plasując się na 13 miejscu. W zawodach brali też udział Wiktor Nowak, Nikodem Margraf, Jakub Święs.

Dnia 31.01.2024 r. w SP 1 Ropa, odbyły się Zawody Powiatowe w Indywidualnym Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Dzieci. Celem zawodów było wyłonienie mistrza powiatu i reprezentacji na zawody rejonowe

Do zawodów w kategorii chłopców wystartowało 24 uczestników, którzy rywalizowali systemem pucharowym do dwóch przegranych. Najlepszy z naszej szkoły okazał się Łukasz Miczołek zajmując 13 miejsce. Kolejni nasi reprezentacji uplasowali się na miejscu 17 – Wiktor Święs, Karol Hudzik, Jan Drąg.

24.01.2024 r. 52 uczniów naszej szkoły pojechało na lodowisko do Białej Niżnej. Przez 105 minut uczniowie klas II-VIII doskonalili, na tafli lodowiska, swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Humory dopisywały.

Dnia 2.12.2024 r. odbył się Mikołajkowy Gminny Turniej Piłki Nożnej w 3 kategoriach wiekowych kl. 1-4, 5-6 i 7-8 Dziewczęta z najmłodszej kategorii wiekowej zdobyły 2 miejsce, a chłopcy 3 miejsce.

Po zaciętej grze najstarsi chłopcy ulegli drużynie z SP 1 Ropa dopiero w rzutach karnych. Chłopcy z klas VI i młodszych zajęli 2 miejsce.

Amelka Lisowicz IV

9.11.2023 r. odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Halowej Piłce Nożnej chłopców w Kobylance. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 7 miejsce po dobrych wyrównanych meczach z innymi drużynami. Skład reprezentacji chłopców był taki sam jak na zawodach gminnych. Łukasz Miczołek dołączył do drużyny na zawody powiatowe.

6.11.2023 r. na hali sportowej przy SP 1 Ropa odbyły się eliminacje gminne do Zawodów Powiatowych w Halowej Piłce Nożnej Igrzysk Dzieci i Młodzieży dziewcząt i chłopców.

Drużyna chłopców młodszych zdobyła 1 miejsce. Skład: Wiktor Lisowicz, Krystian Matuszyk, Igor Ruman, Dawid Smoła, Jan Drąg, Jakub Karpiński, Wiktor Bednarz, Rafał Hudzik, Wiktor Gambal, Wiktor Święs.

Drużyna chłopców starszych zajęła II miejsce. Wygrał zespół z Łosia, a III miejsce przypadło dla SP 1 Ropa. Skład drużyny chłopców starszych: Nikodem Margraf, Sebastian Musiał, Jakub Święs, Jakub Trojanowicz, Adam Zagórski, Gabriel Gesing, Wiktor Nowak, Patryk Główczyk, Kamil Siuta.

W kategorii dziewcząt młodszych i starszych zostały zajęte III miejsca. Składy drużyn dziewcząt: Julia Lisowicz, Julia Stachurska, Karolina Górska, Daria Trojanowicz, Karolina Trojanowicz, Nadia Totoś, Laura Matuszyk, Amelia Spólnik, Milena Padoł, Wiktoria Kosiba, Julia Drąg, Emilia Drąg, Milena Kukuła, Amelia Lisowicz, Marcela Styrczula., Kinga Masztafiak.

24.10.2023 r. Milena Miczołek zajęła II miejsce w Gminnych Biegach Przełajowych na dystansie 800 m., a Wiktor Święs 1 miejsce na dystansie 1000 m. Amelka Michalik i Jakub Siuta 5 miejsce w biegu na 500 m, Rafał Hudzik 6 miejsce w biegu na 1000 m. W młodszych kategoriach wiekowych liczba startujących sięgała 30 osób. Klasy I-II biegały na dystansie 500 m, klasy II-IV miały do pokonania 600 m.

3.10.2023 r. na trenie SP 1 Ropa odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Milena Miczołek zajęła III m w biegu na 300 m wynikiem 50,09 s. Naszą szkołę na dystansie 100 i 300 m reprezentowali także: Jakub Święs, Nikodem Nowak, Nikodem Margraf, Nadia Totoś, Wiktor Nowak.

27.09.2023 r. w Lipinkach odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Igrzysk Młodzieży (kl. VII i VIII) i Igrzysk dzieci (kl. VI i młodsi). Nasze drużyny z chłopców zajęły 4 miejsca.

Skład reprezentacji:

Tytus Gębarowski, Wiktor Bednarz, Rafał Hudzik, Jakub Karpiński, Wiktor Gambal, Karol Hudzik, Łukasz Miczołek, Wiktor Święs, Sebastian Musiał, Święs Jakub, Patryk Główczyk, Nikodem Margraf, Nikodem Nowak, Wiktor Nowak.

20.09.2023 r. został zorganizowany 4 godzinny rajd pieszy do Stanicy Wodnej nad Klimkówką. W rajdzie uczestniczyli uczniowie z klas IV-VIII (51 uczniów). Trasa około 12 km została pokonana przy dobrej, słonecznej pogodzie. Rodzice pomogli przy organizacji poczęstunku i pieczenia kiełbasek.