Wycieczka klasy V

W muzeum i na miasteczku rowerowym w  Gorlicach

Dnia 15 września br. uczniowie klasy piątej wzięli udział w wycieczce do Gorlic. Zwiedzili Muzeum Regionalne PTTK oraz sprawdzili praktycznie swoją wiedzę w zakresie znajomości zasad ruchu drogowego na miasteczku rowerowym.

W zbiorach muzeum mogli obejrzeć eksponaty pogrupowane tematycznie w działy: historia miasta, bitwa pod Gorlicami, sztuka, przemysł naftowy oraz etnografia. Ponadto  zobaczyli bogaty księgozbiór podręczny dotyczący szeroko rozumianej historii ziemi gorlickiej: kilka inkunabułów i starodruki oraz literaturę.

Wielkie wrażenie wywołały naturalnej wielkości postaci figury woskowe, które przypominają o krwawych wydarzeniach bitwy pod Gorlicami 2 maja 1915 roku.

Niezapomniane chwile przeżyli uczniowie również na miasteczku rowerowym, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiadomości z zakresu ruchu drogowego.