Światowy Dzień Mycia Rąk

W ramach Czyściochowych Mistrzostw, w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Dzieci w tym dniu zapoznały się z prawidłową techniką mycia dłoni. Po rozmowie z dziećmi dotyczącej podstawowych zasad mycia rąk przeszliśmy do realizacji zabaw. Dzieci usiadły w kole i na plecach innego przedszkolaka wykonywały ruchy dłońmi według wierszyka. Następnie, wykorzystując lupę mogły doświadczyć, że bakterie są niewidoczne gołym okiem. Dzieci wysłuchały piosenki „Mycie rąk to fajna sprawa” i nauczyły się choreografii do niej. Bardzo dużo radości sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną – „Mydłomen przybywa na ratunek”. Ciekawość dzieci wzbudziła „Czarodziejska szmatka”. W kolejnym etapie zajęć dzieci dostały kartki i ich zadaniem było narysowanie dwóch dłoni – jednej brudnej, a drugiej czystej – wykazały się tutaj wielką kreatywnością. Na zakończenie dzieci obejrzały bajkę utrwalającą poznane wiadomości -„Mydłomen przybywa na ratunek”, każde dziecko zaprezentowało, jak myje ręce w praktyce i zostało nagrodzone naklejkami do dzienniczka higieny.