21 marca - Wiosenne wyzwania

Konkurs: ,,Dzień bez plecaka"

1. Cele konkursu:

• uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zachęcenie do jego utrwalania w fotografii,

• zachęcenie do fotograficznej „interpretacji” otaczającej ich rzeczywistości,

• poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego,

• popularyzowanie twórczości fotograficznej.

1. Tematyka prac

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie zdjęcia ukazującego rzecz zastępującą tradycyjny plecak (na fotografii musi pojawić się też właściciel przedmiotu). Tego dnia (21.03.2022r.) uczniowie mogą przyjść do szkoły z nietypowymi plecakami: kosze, torby, poszewki, walizki, naczynia i tak dalej. Zakaz wykorzystania przedmiotów niestosownych i propagujących nieodpowiednie dla instytucji publicznych treści. Można dać ponieść się wyobraźni, bo interpretację tematu pozostawiamy Waszej kreatywności!

Udział w Dniu bez plecaka nie przewiduje zwolnienia z przynoszenia książek czy zeszytów do szkoły.

1. Uczestnicy

Do udziału w konkursie Dzień bez plecaka, zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie.

1. Warunki uczestnictwa

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który wykona zdjęcie i wyśle go do opiekunów SU, tj.

p. M.Spólnik, p. B. Stach, L. Stach-Rówińśkiej

1. Terminy

Termin konkursu: 21.03. 2022 r.

Rozstrzygnięcie konkursu: 22-25.03.2022 r.

Ogłoszenie wyników: najbliższy możliwy termin po rozstrzygnięciu konkursu

6.Uwagi końcowe

Konkurs jest bezpłatny.

Przewidziane są nagrody dla uczestników konkursu.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej ekspozycji prac oraz promocji zdjęć w celach propagowania idei konkursu.

1. Organizator: Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie