Przejdź do treści
Ropa 2 Banner
Przejdź do stopki

Pola Nadziei - Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie

Pola Nadziei - Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie

Treść

Pola Nadziei - dar dla Hospicjum

Pola Nadziei - Jak dobrze, że jesteś…

Pomimo wszelkich przeciwności i trosk, jakie niesie codzienność, każdej wiosny od 25 lat w Krakowie rozkwita nadzieja. Nie może być inaczej, bo nieuleczalnie chorzy pacjenci Hospicjum św. Łazarza niezmiennie potrzebują pomocy, aby przeżyć ostatnie dni swego życia bez cierpienia i z godnością. Dzięki akcji Pola Nadziei najstarsze polskie Hospicjum może nieprzerwanie od 40 lat nieść nieodpłatna pomoc osobom ciężko chorym i wspierać ich rodziny w trudnym czasie pożegnania.

Jak dobrze, że jesteś - to myśl, która często towarzyszy pacjentom wdzięcznym za opiekę.

Trochę historii - czyli jak zaczęło się to dzieło… Pola Nadziei są programem stworzonym przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. W 1998 roku MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do tej uroczystości, a mając za patronkę Marię Skłodowską Curie, Organizacja postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji „Pól Nadziei”, ponieważ w tym mieście powstało pierwsze w kraju hospicjum - Hospicjum św. Łazarza.

Żonkilowe podaj dalej czyli pomaganie przez udostępnianie - bardzo serdecznie prosimy o włączenie się w działania promujące Hospicjum św. Łazarza poprzez udostępnianie informacji o zbiórce www.pomagam.pl/dobrze-ze-jestes oraz konkursach, kwestach, wydarzeniach i pożytecznym procencie w mediach społecznościowych. Zachęcamy do polubienia profilu Hospicjum oraz udostępniania znajomym publikowanych informacji i fotorelacji z wydarzeń. Bardzo ucieszą nas także zdjęcia żonkili lub plakatów Pól Nadziei, które podczas wiosennych spacerów spotkacie na swojej drodze i po sfotografowaniu zamieścicie na swoim profilu w mediach społecznościowych, oznaczając w poście Hospicjum św. Łazarza. Ten prosty gest pozwoli dotrzeć z informacją o działalności Hospicjum do wielu osób, które nie słyszały o jego działalności i świadczonej opiece. 

243505