Przejdź do treści
Ropa 2 Banner
Przejdź do stopki

XLIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Treść

W dniach 11 i 12 maja 2022 r. odbył się XLIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych ( grupa młodsza i starsza) w Mikluszowicach. W turnieju rywalizowało w każdej grupie 21 drużyn z województwa małopolskiego – zwycięzców wcześniejszych etapów.

 

Podczas turnieju rozgrywane były następujące konkurencje dla obu grup zawodników:

  • test z zakresu przepisów ruchu drogowego,

  • jazda rowerem po torze przeszkód

  • jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego

  • udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej


    Po zsumowaniu wyników cząstkowych wszystkich konkurencji wytypowano Mistrzów województwa małopolskiego. W klasyfikacji szkół podstawowych I miejsce w grupie młodszej zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie. W grupie starszej drużyna z tej samej szkoły zajęła II miejsce.

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody i puchary ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz PZM oddział w Krakowie. Wszyscy zawodnicy za udział w Turnieju zostali obdarowani dyplomami pamiątkowymi oraz otrzymali listy gratulacyjne od Małopolskiej Kurator Oświaty Pani Barbary Nowak.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Województwo Małopolskie w Finale Krajowym w dniach 6-7 czerwca w Białymstoku.

Panu Grzegorzowi Mliczkowi i naszym dzielnym „wojownikom” ( Milenie Miczołek, Łukaszowi Miczołkowi, Nadii Totoś, Wiktorowi Święsowi, Szymonowi Lisowiczowi, Gabrielowi Gesingowi, Bartłomiejowi Hudzikowi oraz rezerwowym: Laurze Matuszyk, Karolowi Hudzikowi, Danielowi Mrozkowi) bardzo, bardzo gratulujemy, a zwycięskiej drużynie życzmy dalszych sukcesów na etapie ogólnopolskim.

Wyrazy wdzięczności należą się również Panu Wójtowi Karolowi Górskiemu, który wsparł nasze starania o stworzenie małego miasteczka rowerowego, gdzie nasi uczniowie mogą w bezpiecznych warunkach doskonalić swoje umiejętności, a także sfinansował przejazd uczestników turnieju do Mikluszowic.


284152