Przejdź do treści
Ropa 2 Banner
Przejdź do stopki

20 rocznica nadania imienia szkole

20 rocznica nadania imienia szkole

Treść

Dnia 01.06. 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 20 rocznicy nadania Szkole Podstawowej nr 2 w Ropie imienia Marii Konopnickiej – wybitnej polskiej pisarki, która reprezentowała w swoim życiu wartości godne naśladowania. Droga, którą nam wskazuje zobowiązuje nas do ciągłego inwestowania w siebie, kształtowania charakteru, rozwoju własnych pasji. 

Szkoła jest oknem na świat, dlatego mądrość, którą z niej wynosimy jest naszą przepustką w przyszłość.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii naszej szkoły uczniowie przygotowali krótką część artystyczną. Występ rozpoczęto od odśpiewania hymnu szkoły.  Po czym głos zabrała pani Dyrektor Jolanta Grzegorzek. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali wybrane wiersze naszej patronki. 

243505