Wiwat maj, trzeci maj

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w naszej szkole.

Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości. Dziś na początku kolejnego tysiąclecia, żyjąc w zwariowanym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Buntujemy się, więc przeciwko pompatycznym i górnolotnym słowom. Nudzą nas wiece, uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi i powinno być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Dlaczego więc czcimy 3 Maja…..?

Dnia 4 maja 2023 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po prezentacji słowno-muzycznej przeszliśmy do ,,Pokazu Mody Patriotycznej". Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do konkursu.

Dziękujemy dzieciom i nauczycielom za przygotowanie apelu upamiętniającego tak ważne wydarzenia z historii naszego kraju.

Mamy nadzieję, że dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.