Przejdź do treści
Ropa 2 Banner
Przejdź do stopki

Warsztaty w ramach projektu "Klasa z drewna"

Warsztaty w ramach projektu

Treść

W dniu 21 października 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie w ramach realizowanego projektu „Klasa z drewna” finansowanego ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, mieli ogromną przyjemność wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich, które poprowadził Pan Bogdan Kareł. Pod czujnym okiem artysty najpierw przenosili wzory na drewniane plastry, a potem wykorzystując profesjonalne narzędzia rzeźbili. Końcowym etapem było malowanie i bejcowanie. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z uzyskanych efektów. Czekają teraz na kolejne spotkanie. Pan Bogdan Kareł zainteresował ich swoją pasją o czym wyraźnie świadczą wypowiedzi uczestników. Trudno się dziwić, przecież drewno to wspaniały materiał do różnorodnych prac.

 

W dniu 23.10.2023 uczniowie Szkoły Podstawowej nr.2 im. Marii Konopnickiej w Ropie udali się na warsztaty lutnicze, które były realizowane w ramach konkursu „Klasa z drewna” dofinansowanego ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Na zajęciach młodzież miała okazję poznać pracę lutnika i jej uroki. Wszyscy byli zaskoczeni, że instrumenty wykonuje się często w dalszym ciągu ręcznie. Mogli spróbować posłużyć się profesjonalnymi narzędziami, poznać kolejne etapy powstawania produktu. I znowu drewno okazało się niezwykłym materiałem, niezbędnym do wykonania niektórych rzeczy.

 

W dniu 28.10.2023 uczniowie Szkoły Podstawowej nr.2 im. Marii Konopnickiej w Ropie uczestniczyli w warsztatach malarskich, które były realizowane w ramach konkursu „Klasa z drewna” dofinansowanego ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Poprowadził je artysta – plastyk Pan Bartłomiej Belniak. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, tych małych i tych starszych. Uczestnicy najpierw zapoznali się z rodzajami pędzli, farb, które wykorzystywali podczas malowania, jak i z technikami malowania na drewnie. Zaangażowanie dzieci podczas zajęć zaowocowało pięknymi pracami, które zostaną zaprezentowane w wiacie edukacyjnej podczas otwarcia.

 

321693