Przejdź do treści
Ropa 2 Banner
Przejdź do stopki

I miejsce naszych uczniów w Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

I miejsce naszych uczniów w Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Treść

W dniach 21-22 maja 2024 r. w Mikluszowicach odbył się 45 Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych na szczeblu wojewódzkim. O zwycięstwo walczyły 22 drużyny reprezentujące wszystkie powiaty małopolski.

Celem organizowanego od lat Turnieju BRD jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, promowanie kultury i bezpieczeństwa podczas korzystania z drogi, a także popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwszym etapem turniejów są eliminacje na szczeblu szkoły, następnie gminy, powiatu, a następnie województwa. Każdego roku kolejna edycja tego przedsięwzięcia kończy się finałem ogólnopolskim. Podczas zawodów uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w kilku konkurencjach. W pierwszym etapie, uczestnicy mierzyli się z testami wiedzy z przepisów ruchu drogowego, a praktyczne umiejętności sprawdzane były podczas konkurencji sprawnościowych, tj. jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz na specjalnie przygotowanym  torze. Bardzo ważnym zadaniem podczas zawodów była także konkurencja z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsca w obydwu kategoriach wiekowych zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie (woj. małopolskie, powiat gorlicki). Skład drużyny w kategorii I to: Milena Kukuła, Julia Drąg, Igor Ruman i Rafał Hudzik, natomiast skład drużyny w kategorii II to: Milena Miczołek, Łukasz Miczołek, Karol Hudzik i Gabiel Gesing. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej w kategorii I, pierwsze miejsce zajął Rafał Hudzik, a w kategorii II wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie z Ropy, odpowiednio: I miejsce - Karol Hudzik, II miejsce - Milena Miczołek i III miejsce – Łukasz Miczołek.

Opiekunem drużyny jest nauczyciel techniki i informatyki ze Szkoły nr 2 w Ropie Pan Grzegorz Mliczek, który od wielu lat propaguje wśród uczniów zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie tej szkoły niejednokrotnie występowali już w turniejach bezpieczeństwa w ruchu drogowym na szczeblu wojewódzkim i krajowym, zajmując czołowe lokaty. Gratulujemy uczestnikom wysokiego poziomu umiejętności praktycznych i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

321693