Wycieczka do Pacanowa

5 czerwca 2024 roku klasa I oraz dzieci z grup przedszkolnych wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do Pacanowa. Zanim tam jednak dotarliśmy zwiedziliśmy Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Na samym początku obejrzeliśmy bajkę „Bolek i Lolek” poruszającą tematykę bezpieczeństwa drogowego. Następnie przewodnik oprowadził nas po wyjątkowym i jedynym w Polsce muzeum, w którym znajduje się największy na świecie zbiór zabytkowych maszyn drogowych. Dowiedzieliśmy się także jak dawniej budowano drogi i mosty.

Najważniejszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Rozpoczęliśmy od oglądnięcia bajki pt. „Happy wkręt” w sali kinowej Szkatułka.

Po seansie spędziliśmy czas w ogrodzie wśród traw, altanek, postaci z bajek i baśni. Tutaj atrakcjami były słomiane chatki i młyńskie koło spiętrzające wodę płynącą do stawu.

Po obiedzie odpoczywaliśmy w Małym Teatrze znajdującym się w niewielkiej sali – bez foteli. Założyliśmy ciżemki i na chwile staliśmy się krasnalami oglądającymi spektakl pt. „Mała Syrenka”, zrealizowany techniką marionetek sycylijskich.

Najlepiej bawiliśmy się w Parku Edukacyjnym „Akademia Bajki”, który został podzielony tematycznie na cztery edukacyjne ogrody: Ogród Komiksu, Ogród Legend, Ogród Bajek i Baśni, Ogród Powieści - każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wycieczka do Pacanowa była bardzo udana i dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.