Zielony kolor - na dobre samopoczucie

Zieleń jest kolorem, który postrzegamy jako uspokajający i harmonijny. To kolor równowagi i odnowy. Wiąże się to z bezpośrednim skojarzeniem z naturą, która w naszej świadomości jest miejscem spokojnym, zrównoważonym i kojącym.

Z tego też powodu, zielona wstążeczka została uznana za symbol zdrowia psychicznego.

Dowiedzieli się dzisiaj o tym nasi uczniowie, którzy przez cały tydzień będą uczyli się jak dbać o własny dobrostan psychiczny.

Oprócz zielonych części garderoby, na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki informacyjne oraz specjalne kąciki relaksu, które zachęcają do odpoczynku w czasie przerw między lekcjami.

W ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego, rozpoczął się także cykl zajęć warsztatowych poświęcony tej tematyce, prowadzonych przez panią pedagog Edytę Smołę, oraz panią psycholog Sabinę Frączek.

Uczniowie mogli także odstresować się kolorując mandale, które już wkrótce będą zdobić korytarze naszej szkoły.