Zajęcia rozwijające z edukacji matematycznej klasa I

Prowadząca: mgr Jolanta Grzegorzek

Zajęcia rozwijające z edukacji matematycznej

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach pięcioosobowych. Dotąd odbyło się 10 spotkań. Uczniowie chętnie przychodzą na zajęcia ponieważ mogą w sposób niestandardowy, ciekawy, obrazowy przyswajać sobie wiedzę, poszerzać ją i sprawdzać w praktyce. Wykorzystując różnorodne programy komputerowe, tablicę interaktywną dzieci poprzez działanie, zabawę doskonaliły swoje umiejętności w zakresie przeliczania elementów, wykonywania prostych działań, rozwiązywania zadań. Manipulując odtwarzały wzory z figur geometrycznych, rysowały ,,dyktanda graficzne”, mierzyły miarką centymetrową. Mała grupa daje zupełnie inne możliwości pracy. Pozwala na traktowanie każdego dziecka w sposób podmiotowy, indywidualizację pracy, a także wykorzystanie wielu ciekawych pomocy.